Tekst łatwy do czytania (ETR)

Informacje o Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu w języku łatwym do czytania – ETR (EASY TO READ)

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Sączu, czyli w skrócie PPP Nowy Sącz, znajduje się przy ul. Broniewskiego 5 w Nowym Sączu.

Tutaj jest budynek poradni, w którym pracują dyrektor, psycholodzy, pedagodzy, logopedzi i pracownicy obsługi.

Budynek ma jedno wejście główne bez podjazdu dla wózków oraz schody wyposażone w barierkę. Na ścianie przed wejściem znajduje się tablica informacyjna.

Gdy wejdziesz do budynku musisz klatką schodową wyjść na drugie piętro, gdzie znajduje się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Sączu.

Po wejściu należy udać się w prawą stronę, gdzie znajduje się sekretariat Poradni. W sekretariacie otrzymasz pomoc pracownika i możesz załatwić sprawę.

Dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu jest Irena Małecka.

Czym zajmuje się Poradnia?

Skład naszego zespołu obejmuje psychologów, psychoterapeutów, pedagogów specjalnych, logopedów i neurologopedów, terapeutów.


Prowadzimy działania z zakresu diagnozy i terapii, a także poradnictwa specjalistycznego, skierowanego do rodziców i nauczycieli.

Specjalizujemy się we wczesnej interwencji terapeutycznej, czyli diagnozie i wspieraniu najmłodszych dzieci, doświadczających różnorakich trudności rozwojowych. Obszar naszej specjalizacji to główna, ale nie jedyna oś naszych działań. Wspomagamy rozwój dzieci i młodzieży na kolejnych etapach edukacyjnych, diagnozujemy i redukujemy przyczyny niepowodzeń w nauce, wspieramy rozwój emocjonalno – społeczny naszych podopiecznych i jeżeli zachodzi taka konieczność, obejmujemy bezpośrednim wsparciem ich rodziny.


Poza pomocą terapeutyczną oferujemy szereg zajęć edukacyjnych i rozwojowych, przeznaczonych dla dzieci i ich rodziców. Z naszego wsparcia korzystają ponadto nauczyciele oraz uczniowie szkół i przedszkoli.

Godziny pracy Poradni:

- poniedziałek: 08:00-17:00
- wtorek: 08:00-17:00
- środa: 08:00-17:00
- czwartek: 08:00-17:00

Godziny pracy Sekretariatu:

- poniedziałek: 07:30-17:00
- wtorek: 07:30-17:00
- środa: 07:30-17:00
- czwartek: 07:30-17:00
- piątek: 07:30-17:00

Jeśli chcesz się z nami skontaktować telefonicznie, zadzwoń na numer telefonu (18) 443 86 22, +48 509 745 510 lub + 48 604 196 628. Możesz też wysłać wiadomość e-mail na adres: poradnia.pp@edu.nowysacz.pl.

Aby załatwić sprawy w Poradni osoby ze szczególnymi potrzebami mogą:

• Napisać pismo i wysłać je na adres: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ul.Broniewskiego 5, 33-300 Nowy Sącz
• Przynieść pismo do sekretariatu poradni. Sekretariat to miejsce, w którym można zostawić pisma, podania i dokumenty. Tutaj możesz wziąć specjalne druki, które będą potrzebne do załatwienia sprawy w poradni.
• Napisać pismo i wysłać je za pomocą platformy e-PUAP: www.epuap.gov.pl. ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Do tego sposobu trzeba mieć Internet i konto ePUAP.
Na stronie internetowej poradnia-nowysacz.pl oraz BIP znajdują się wszystkie informacje dotyczące poradni.