Grupa wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz nadpobudliwością psychoruchową
Godziny otwarcia Poradni w okresie świątecznym
18 listopada odbyła się kolejna z cyklu konferencja naukowa, organizowana przez tutejszą poradnię oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przy współpracy z Urzędem Miasta Nowego Sącza. Wydarzenie było okazją do zgłębienia najistotniejszych aspektów współczesnej edukacji – roli komunikacji i relacji międzyludzkich w budowaniu efektywnego, wspierającego środowiska nauczania i uczenia się.
Kolejno wystąpiły Panie:
dr Elżbieta Cygnar – doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, adiunkt Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która poruszyła temat komunikacji interpersonalnej w procesie wychowawczym.
mgr Krystyna Koszyk, surdopedagog w tutejszej poradni, doktorantka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, która przybliżyła temat komunikacji z uczniem słabosłyszącym.
dr Jolanta Rybska-Klapa – doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, wieloletni nauczyciel akademicki krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, obecnie nauczyciel akademicki w nowosądeckiej Akademii Nauk Stosowanych oraz dyrektor prywatnej poradni psychologiczno-pedagogicznej w Krakowie. Pani doktor poruszyła problem indywidualizacji w nauczaniu.
mgr Joanna Łatka neurologopeda w tutejszej poradni wprowadziła zebranych w świat dziecka z mutyzmem wybiórczym.
Mamy nadzieję, że spotkanie będzie początkiem kolejnych refleksji i działań na rzecz budowania edukacji opartej na dialogu, wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych inicjatywach.
Zdjęcia: Tomasz Łakoma